Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Czerwona Królowa - Victoria Aveyard

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Fantasy, thrillery, przygodowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tombraiderka009
Zaczytana



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 3336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: WILDWOOD

PostWysłany: Sob 8:40, 11 Mar 2017    Temat postu: Czerwona Królowa - Victoria Aveyard



- Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów - recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. - Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu.

- A mimo to jest w tobie coś więcej. - Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. - Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?


Wydawca: Moondrive

Moje wrażenia po przeczytaniu:

Za Czerwoną królową zabrałam się z myślą, że historia głównej bohaterki mnie nie wciągnie, bo czytałam dużo opinii, w których czytelnicy byli niezadowoleni z książki.
I chociaż początek przygód Mare Barrow był naprawdę ciekawy to później wszystko zaczęło się psuć. Przemyślenia bohaterki zaczęły mnie strasznie denerwować, były takie sztuczne, jakby sama próbowała sobie pewne rzeczy wmówić. Udawała wielce słabą i nic nieznaczącą w momentach, kiedy powinna walczyć, bo, kurde, na szali waży się życie jej i innych, a ona sobie stoi i myśli: 'O jeju, no nic nie mogę przecież zrobić, jestem tylko Czerwoną'.
Fabuła wydawała mi się nierealistyczna - Mare wszystko się udawało bez żadnych podejrzeń ze strony innych ani przyłapania.
Co do męskich bohaterów, Cala i Mavena, z nimi było trochę lepiej, chociaż autorka sprowadziła ich tylko do tego, żeby się podkochiwali w Mare, żeby był w książce trójkąt - również naciągane i udawane.

Ale jedno przyznam pisarce - końcówka jej się udała, była dla mnie zaskoczeniem i podobała mi się. Naprawdę udany zwrot akcji, choć trochę szkoda, że tak się to potoczyło.
Przeczytam drugą część, bo w sumie mam ją na ebooku, a chciałabym się dowiedzieć, czy bohaterka wreszcie pójdzie po rozum do głowy i w ogóle jak to się wszystko dalej potoczy.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tombraiderka009 dnia Sob 8:41, 11 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Fantasy, thrillery, przygodowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island