Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Niania w Londynie - Melissa Nathan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Obyczajowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xamik
Ze złamanym piórem



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2206
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:17, 02 Mar 2008    Temat postu: Niania w Londynie - Melissa Nathan



Dowcipna opowieść o Jo - młodej angielskiej dziewczynie z prowincji, która podejmuje pracę niani w stolicy, by wyrwać się z małomiasteczkowej nudy. W wyjeździe do Londynu widzi ostatnią szansę na uwolnienie się spod opieki wszystkich, którzy chcą ułożyć jej życie, nie wyłączając narzeczonego. Jej pracodawcy, Dick i Vanessa Fitzgeraldowie, najbardziej niedobrana para małżeńska wszechczasów, są szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci o bardzo wyrazistych osobowościach. Zajęci swoimi sprawami, radośnie zrzucają na barki Jo taką ilość obowiązków, że nudne wiejskie życie, jakie wcześniej prowadziła, zaczyna się jej wydawać kojące. Tymczasem pojawia się nowy lokator - przystojny syn Dicka z pierwszego małżeństwa...

Wydawnictwo: Albatros, styczeń 2005
Stron: 464

***
Uśmiałam się czytając przygody Jo... Książka wciągająca i dzięki temu szybko się czyta


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Liza
Uskrzydlona książkami



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 994
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: okolice Szczecina

PostWysłany: Nie 19:50, 02 Mar 2008    Temat postu:

nie czytałam, ale opis zachęcający

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sujeczka
Adminka



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 25915
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:58, 02 Mar 2008    Temat postu:

Mam zamiar niedługo kupić Wink Zapowiada się bardzo fajnie Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
xamik
Ze złamanym piórem



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2206
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:29, 24 Maj 2009    Temat postu:

no i zarwałam nockę.... przeczytałam znowu calutką... tak mnie wciągnęła, że czytałam do 6 nad ranem, wciągająca śmieszna jak za pierwszym razem...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnnes
Błądząca w książkowiu



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 4434
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 15:49, 12 Lut 2013    Temat postu:

To już druga przeczytana przeze mnie książka Melissy Nathan, i tak samo jak przy pierwszej, płakać mi się chce, że autorka nie żyje i nie napisze nic nowego! Bo to naprawdę wielka strata Sad

Ale co do samej książki, podobała mi się chyba jeszcze bardziej niż "Kelnerka", choć może trochę dłużej trwało nim się naprawdę wciągnęłam.
Historia małomiasteczkowej dziewczyny, która przyjeżdża do stolicy Wielkiej Brytanii, już przez samą "różnicę kulturową" wskazuje że będą miały miejsce trudne (tu zabawne) sytuacje z przystosowaniem do nowych realiów. Ale Jo ma jeszcze gorzej, bo nie trafia do takiej ot, zwyczajnej londyńskiej rodziny. Owa rodzina, z 3 dzieci (+ dwa w bonusie Very Happy) i dwójką oryginalnych rodziców to będzie nie lada wyzwanie dla naszej bohaterki.
Być może niektórym przychodzi teraz na myśl film ze Scarlett Johansson "Niania w Nowym jorku" i słusznie, schemat jest dość podobny, sama przez chwilę zastanawiałam się czy ten film nie był na podstawie tej książki, ale nie, tamto było co innego, i od razu mogę powiedzieć, że choć schematy są podobne, to rodzina, wątek miłosny, i wszystkie poboczne są inne i to dużo lepsze. Film doprawdy to jest nic przy tej książce Very Happy

Główna bohaterka, Jo, to bardzo miła, porządna dziewczyna, szczerze mówiąc to nawet trochę nudna, ale to nie ona jest siłą napędzającą akcję, to Melissa, która swoją historię opisała cudownie, zabawnie (pod koniec co kilka stron krzyczałam do siebie szeptem "ta książka jest świetna!!", a przedtem wciąż wybuchałam głośnym śmiechem) Very Happy

Wraz z przeprowadzką do nowego miejsca Jo zaczyna przewartościowywać dotychczasowe życie, dziewczyna zaczyna inaczej spoglądać na swojego wieloletniego chłopaka, przyjaciółkę, rodziców, a zarazem sama zmienia życie rodziny u której przyszło jej zamieszkać. U państwa Fitzgeraldów którzy przy każdej okazji muszą sobie dopiec (świetne, cięte rozmowy Very Happy) nie dzieje się najlepiej, pojawiają się sekrety, nieporozumienia, dzieci także mają swoje problemy, 8 letnia Cassie zaczyna się bać chodzenia do szkoły z powodu odkrycia sekretu pewnej okropnej dziewczynki, Toby - 13 letni przyrodni brat trójki domowników ma problem z zaakceptowaniem drugiej rodziny ojca, mały Zack nie chce ubierać nieuprasowanych majtek, a Tallulah (co za słodka dziewczynka) jest drzewem Very Happy No i jeszcze wprowadzający się do pokoju obok Jo, najstarszy syn pana Fitzgeralda, 25 letni Josh, którego motywy są nie jasne, który raz jest uroczy, a raz zimny i ostry, ale cały czas przystojny Very Happy Josh również w głębi przeżywa traumę po dawnym już rozwodzie swojego ojca, ale i on wciągnięty do szalonego życia Fitzgeraldów w którego progi wkroczyła nowa niania nie oprze się zmianom i nowym doświadczeniom.

Co tak spodobało mi się w książce? Przede wszystkim niezwykły humor! Ach te kłopotliwe sytuacje, ach te cięte rozmowy, ach ci nieobliczalni bohaterowie Very Happy Klimat: niezwykle ciepły i taki, że podczas czytania człowiek ma się ochotę ciągle uśmiechać. Po trzecie - wielowątkowość: jest tylu bohaterów, i każdy z nich ma tyle spraw, a każda tak wciąga, że choć punkty widzenia co pewien czas się zmieniają, to przy każdym jest interesująco i ciekawie. Po czwarte: ta książka nie jest głupia. Pani Nathan co jakiś czas raczy nas swoimi spostrzeżeniami, które choć niby oczywiste przedstawione są w nowym świetle i kontekście przez co nadają tej książce oprócz rozrywki kilka chwil do zastanowienia.
Całość wypada niesamowicie, polecam każdemu, pozytywny humor po jej przeczytaniu jest gwarantowany, ja aż musiałam ją na zakończenie przytulić, bo tak się zżyłam z bohaterami że żal było ich opuszczać. A jak tu teraz bez nich żyć? No szkoda.
Polecam! Według mnie jedna z najlepszych książek w swoim gatunku Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MUlka
Zaczytana



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 3292
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DJA

PostWysłany: Wto 16:57, 12 Lut 2013    Temat postu:

Poszukam sobie gdzieś tej książki, coś czuję, że mi się spodoba Wink
"Niania w NJ" była słaba w stosunku do filmu, po niej odechciało mi się tych schematów, ale skoro piszesz, że jest taka że aż chce się ją przytulić to teraz muszę przeczytać. Poza tym lubię mieć taką książkę w zanadrzu Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnnes
Błądząca w książkowiu



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 4434
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 20:30, 12 Lut 2013    Temat postu:

Myślę że się spodoba! Very Happy A później koniecznie "Kelnerkę" Wink W dodatku jeśli jest jakiś stres, to ja nie widzę lepszej opcji na odstresowanie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zaszumiał_wiatr
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 3714
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 21:05, 12 Lut 2013    Temat postu:

Po Twojej recenzji, Agnnes, ta książka wydaje się być taka ciepła, sympatyczna i zabawna, aż chciałabym ją mieć teraz na biurku Wink Jeśli kiedyś ją gdzieś znajdę, chętnie przeczytam i to tylko dzięki Tobie, bo sam opis by mnie nie zachęcił.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
xamik
Ze złamanym piórem



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 2206
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:41, 13 Lut 2013    Temat postu:

książka jest naprawdę godna polecenia i warta przeczytania Smile kupiłam ją jak miałam jazdę na książki o nianiach i się w niej zakochałam... mam wszystkie książki tej autorki, stoją na honorowym miejscu i zawsze gdy mam totalnego doła lub blokadę to sobie odświeżam... Agness polecam też nauczycielkę, też dużo zabawnych sytuacji i podobny schemat jak kelnerka i i niania... przekonać annie i duma i uprzedzenie też są fajne, ale te 3 mają wielki urok Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MUlka
Zaczytana



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 3292
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DJA

PostWysłany: Śro 14:27, 13 Mar 2013    Temat postu:

No i przeczytałam. Troszkę żałuję, że wzięłam ją akurat w okresie kiedy mam strasznie mało czasu na czytanie, ale bardzo umiliła mi kilka ostatnich wieczorów Smile

Podobał mi się w niej w sumie każdy wątek, jeden wydawał się lepszy od drugiego Smile chcący - niechcący, każdy z bohaterów stanął na życiowym zakręcie i wciągnęły nawet perypetie ośmiolatki - na marginesie, intryga była boska Smile
Poza tym każdy bohater był potraktowany z dostateczna uwagą, a kiedy miał jakieś "problemy"ze sobą, to nie brały się one z księżyca, tylko były dokładnie objaśnione - przykładowo matka Josha, czy Dick. Kreacja dzieci - idealna Smile
No i oczywiście kupa humoru, dowcipne dialogi, śmieszne sytuacji, w ogóle cala książka jest taka miło przegadana, nawet opisy wywoływały na mojej twarzy uśmiech Smile Ale, to muszę podkreślić, nie jest też jakoś przesadnie słodka, zdarzały się chwile kiedy byłam wręcz oburzona zachowaniem niektórych bohaterów.

Ogólnie rzecz biorąc Smile zgadzam się z tym co napisała Agnnes Smile i na 100% przeczytam inne książki autorki - już zamówiłam "Kelnerkę" Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnnes
Błądząca w książkowiu



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 4434
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią 17:34, 15 Mar 2013    Temat postu:

Cieszę się, że się podobało Very Happy I oczywiście czekam na recenzję "Kelnerki", obie książki są świetne Wink
A co do:
MUlka napisał:
i wciągnęły nawet perypetie ośmiolatki - na marginesie, intryga była boska Smile

taaak! Very Happy
Super był moment kiedy mamusia wzięła sprawę w swoje ręce i co potem z tego wyszło dzięki tej małej Wink Nawiasem mówiąc, niektóre dzieci są okrutne, i to co tu było opisane nie uważam za przesadzoną sytuację.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Viarayi
Nowicjusz



Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:32, 21 Mar 2018    Temat postu:

Bardzo fajnie czytało się ten tytuł. Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Obyczajowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island