Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
The Beatles

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lenalee
Pożeraczka książek



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 9553
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Baker Street 221B

PostWysłany: Czw 16:19, 15 Gru 2011    Temat postu: The Beatles



Cytat:
The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarry Men od 1957) do 1970.

Zespół odnosił sukcesy w składzie:

John Lennon
Paul McCartney
George Harrison
Ringo Starr

Autorstwo nazwy zespołu przypisuje się Lennonowi oraz Sutcliffe’owi, którzy w kwietniu 1960 zaproponowali ją McCartneyowi oraz Harrisonowi. Cztery miesiące później, w sierpniu, tuż przed wyjazdem do Hamburga na - jak się miało okazać - obfitujące w liczne ekscesy występy, do czwórki gitarzystów dołączył perkusista Best. Jednak najbardziej emblematycznym miejscem dla Beatlesów tego okresu był liverpoolski klub The Cavern. Zdając sobie sprawę ze swych miernych talentów muzycznych, Sutcliffe odszedł z zespołu na krótko przed swą przedwczesną śmiercią, która nastąpiła 10 kwietnia 1962. Cztery miesiące później – 16 sierpnia – za namową niezadowolonego z gry Besta producenta George’a Martina, grupa w kontrowersyjnych okolicznościach zwolniła perkusistę i zastąpiła go przyjacielem zespołu – Ringo Starrem. Zespół też za namową menedżera Briana Epsteina zmienił wizerunek z niegrzecznych chłopców w skórach na garnitury. Ten etap kariery kończy podpisanie kontraktu z EMI.


No Beatlesów to na pewno wszyscy znają. Wink Żaden zespół nie znaczy dla mnie tyle co oni, bo to najlepsze chwile z mojego dzieciństwa. Słucham ich huhu i jeszcze dłużej. Nie ma się co rozpisywać, Beatlesi to całe moje życie, kocham ich wszystkich: razem i osobno. Dodatkowo niezwykle cenię osobną twórczość Lennona (Imagine sprawia, że chcę płakać). Wybór ulubionej piosenki jest prawie niemożliwy, bo uwielbiam dosłownie każdą, nie ma takiej, której bym nie lubiła. Bardzo dużo dla mnie znaczy Let It Be i Across The Universe.
Słucha ich ktoś (ktoś na pewno, ale pytanie zadałam dla zasady)? Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kaarmel
Uwięziona w bibliotece



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 7767
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Czw 16:39, 15 Gru 2011    Temat postu:

Ah, Boże. Moi najdrożsi. Strasznie, strasznie! Uwielbiam prawie każdą ich piosenkę. Są taaaaaaakie pocieszne.
Najpierw nie wiedzieć czemu, ukochałam Ringo Starra Very Happy Ale ostatnio przerzuciłam się na Johna Lennona, bo kurde, on jest taki romantyczny ze swoją Yoko. Uwielbiam jego piosenkę "Women" albo "Oh, Yoko", ale mnóstwo mnóstwo innych w których oni razem występują w teledyskach. One są takie piękne! Very Happy
W ogóle to "Hey Jude" jest chyba moją ulubioną piosenką, nie licząc klasyków jak "Help", "Twist and Shout" albo "Yesterday" Very Happy
Ah, lubię, uwielbiam, kocham! <3


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sihhinne
Kochanka książek



Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1643
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Somewhere

PostWysłany: Czw 16:40, 15 Gru 2011    Temat postu:

Nie lubię ich aż tak bardzo, ale od jakiegoś czasu mam fazę na Yesterday w takim stopniu, że nawet przez śpiąc huczy mi w głowie, a jak wstaję, to od razu łapię za gitarę i zaczynam sobie grać. ^_^

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenalee
Pożeraczka książek



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 9553
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Baker Street 221B

PostWysłany: Czw 16:43, 15 Gru 2011    Temat postu:

Świetna jest też Rock And Roll Music, ta piosenka ma pełno energii. Smile Mr Robinson, I Wanna Hold Your Hand, Here Comes The Sun, Oh! Darling, Revolution, All My Loving, Misery, It Wont Be Long, And I Love Her i mogłabym tak wymieniać i wymieniać... Dodatkowo przepiękna jest instrumentalna wersja Let It Be. <3

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kaarmel
Uwięziona w bibliotece



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 7767
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Czw 16:46, 15 Gru 2011    Temat postu:

Tak, ich ulubione piosenki to w nieskończoność wymieniać Very Happy

A i bardzo lubię soundtrack "Across the Universe" ^^ Wszystkie piosenki Beatlesów w nieco nowszej, ale równie świetnej wersji Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stasia
Mól książkowy



Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw 16:53, 15 Gru 2011    Temat postu:

Słucham ich dopiero od 4 lat, ale Yesterday, Let it be, Hey Jude, She loves you, Oh, darling ! znam praktycznie od zawsze. Strasznie, ale to strasznie ich lubię. Za ich muzykę, za to, jakimi są (byli Sad ) ludźmi, za to co zrobili dla współczesnej muzyki. Mają bardzo ciekawą historię, legenda o śmierci Paula jest tak rozpracowana/opracowana (nie wiem jak to określić), że prawie w nią uwierzyłam.
Nie potrafię wybrać ulubionej piosenki, nie da się.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez stasia dnia Czw 16:54, 15 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
amy188
Angel of books



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 1951
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sob 15:13, 14 Sty 2012    Temat postu:

Nie zrozumiem z pewnością wielu rzeczy a jedną z nich będzie to, że nigdy, przenigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie lubią Beatlesów Very Happy Ich piosenki są genialne, piękne, rytmiczne, urocze i taaaaakie klimatyczne. Tak sobie przypominam tytuły i wydaje mi się, że lubię wszystkie Think Kocham ich z całego serca i szanuję za to jak ożywili muzykę. Nie da się o nich wiele mówić, bo The Beatles to klasa sama w sobie i wystarczy wypowiedzieć na głos imiona ich członków i już wiadomo o co chodzi Smile

Btw, Lenalee ubóstwiam to zdjęcie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adelia.
Szalona pisarka



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 303
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:38, 06 Lip 2012    Temat postu:

Znam, jasne, że znam, ale tylko z Yesterday, więc można stwierdzić, że jednak ich nie znam. Poważnie to nigdy nie interesowałam się ich twórczością, nie zagłębiałam się w ich teksty, piosenki ani nic.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cherlyn
Niemowlak książkowy



Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 48
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:08, 30 Lip 2012    Temat postu:

mmm, kocham oh darling ;3333333333

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jessamine
Niemowlak książkowy



Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 20:23, 10 Wrz 2012    Temat postu:

Rozpływam się przy I saw her standing there <3 Very Happy Uwielbiam ich wszystkich, ale chyba największy sentyment mam do Paula <3

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jessamine dnia Pon 21:49, 26 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bloody
Mól książkowy



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: St. Vladimir's Academy

PostWysłany: Sob 20:10, 16 Mar 2013    Temat postu:

kocham, mój ulubiony zespół rywalizujący z gunsami. Nie mam swojej ulubionej piosenki bo jest ich dużo.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aisab03
Mól książkowy



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 8:43, 04 Maj 2013    Temat postu:

Uwielbiam!
Oni są legendą. Niesamowita muzyka..
Mam dużo piosenek, które kocham - wszystkie.
Lubię także ich projekty solowe, najbardziej Paula McCartney'a


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edzia
Niemowlak książkowy



Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:55, 23 Kwi 2015    Temat postu:

To jest dopiero DOBRA muzyka! Po prostu ubóstwiam i nigdy nie przestanę ♥ Każdy kawałek GENIALNY!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mauri
Zaglądacz



Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:20, 16 Sie 2018    Temat postu:

Klasyka w najlepszym wydaniu, na chwilę o nich zapomniałem, ale w trakcie pisania tego komentarza puściłem sobie ich w tle Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island