Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Tajemny Krąg. Księga 1 Inicjacja, Zakładniczka - L.J. Smith
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Książki L. J. Smith / Tajemny Krąg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@lma
Zaczytana



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 3177
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z opolskiego - Głubczyce

PostWysłany: Wto 8:37, 14 Wrz 2010    Temat postu: Tajemny Krąg. Księga 1 Inicjacja, Zakładniczka - L.J. Smith


Poprzednia okładka: [link widoczny dla zalogowanych]

Nowy cykl autorki bestsellerowych Pamiętników wampirów.

Rozdarta pomiędzy magią a uczuciem zakładniczka miłości – zaczarowanej i niebezpiecznej.
Prawdziwa magia ma moc, za która trzeba zapłacić...

Od pierwszego dnia po przeprowadzce do ponurego New Salem szesnastoletnia Cassie tęskni za słoneczną Kalifornią. I od pierwszego dnia w nowej szkole czuje dziwną więź z grupą tajemniczych dziewczyn, które najwyraźniej rządzą liceum. Wkrótce poznaje ich sekret i sekret Kręgu – tajemnego zgromadzenia czarownic. I odkrywa, że jest jedną z nich...

Lecz kiedy spotka zagadkowego Adama, będzie musiała wybierać pomiędzy swoją nowo odkrytą upajającą magiczną mocą a miłością. I zdecydować, czy zatraci się w uczuciu, czy odda mrocznym mocom to, czego najbardziej pragnie – choćby miało ją to zniszczyć…

Lisa Jane Smith to amerykańska autorka romansów paranormalnych, której światowy sukces rośnie z każdą nową powieścią. Zasłynęła bestsellerowymi Pamiętnikami wampirów na długo przed tym, zanim pomysł o miłości dziewczyny i wampira pojawił się w Zmierzchu. Ich popularność ugruntował serial telewizyjny. Pamiętniki wampirów sprzedano w USA w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Kolejne tomy przez 15 tygodni pozostawały w czołówce list „The New York Times". W Wielkiej Brytanii królują w 2010 roku na listach bestsellerów obok powieści Stephenie Meyer. Cykl Świat nocy przez 32 tygodnie nie schodził z list „The New York Times". Trylogia Wizje w mroku zadebiutowała na nich w październiku 2009 jako numer 1.

Tajemny Krąg to romantyczna i mroczna opowieść o dziewczynie, która odnajduje swoje przeznaczenie i swoje miejsce w życiu.

W styczniu 2011 ukaże się Księga 2 Tajemnego Kręgu.

W sprzedaży od: 9 listopada
Cena: 35,80zł
Stron: 352
Wydawnictwo: Amber


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez @lma dnia Śro 17:14, 13 Paź 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martycja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3562
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: Wto 13:15, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Tak czekalam na te ksiazke! Ale ta okladka bardzo mnie przestraszyla xD

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@lma
Zaczytana



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 3177
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z opolskiego - Głubczyce

PostWysłany: Wto 13:18, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Martycja napisał:
Ale ta okladka bardzo mnie przestraszyla xD

Przestraszyła Cię? Zobacz na temat "Wilczy miot" to dopiero się przestraszysz xD

Jak na L.J. Smith to mam ogromną ochotę przeczytać tą książkę, może się skuszę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martycja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3562
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: Wto 14:10, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Widzialam okladke wilczego miotu juz kilka tygodni temu i ja myslalam, ze to faktycznie o jakims elfie zombie xD

Magiczny krag zakupie, bo w koncu cos o czarownicach Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Silje
Wyjadacz kartek



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 4795
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto 15:12, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Czarownice! Super! Pewnie kupię, chociaż czekają na mnie jeszcze "Wizje w mroku", "Świat nocy" i dopiero co zaczęte "Pamiętniki wampirów". Sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenalee
Pożeraczka książek



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 9553
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Baker Street 221B

PostWysłany: Wto 16:41, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Fajnie, zapewne przeczytam. Wink Książki Smith nie są tragiczne, ale bardzo dobre również nie. Jednak ta mnie zaciekawiła. Muszę jeszcze przeczytać "Wizje w mroku", a chyba wszystko Smith będę miała na swoim koncie. Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cassin'89
Zaczytana



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 3204
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zachód ;D

PostWysłany: Śro 20:46, 15 Wrz 2010    Temat postu:

Czekałam aż wydadzą akurat tą serię u nas.
Przeczytam na pewno, ale raczej nie kupię (może jak będzie przecena) Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnesja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 3931
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:03, 18 Wrz 2010    Temat postu:

Martycja napisał:
Tak czekalam na te ksiazke! Ale ta okladka bardzo mnie przestraszyla xD

Ja tak samo. Lubię książki tej autorki. A ta okładka jest brzydka o.O No jasne - Amber -.-


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
NoraCrusic
Zaglądacz



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:49, 02 Paź 2010    Temat postu:

Mnie również ta okładka przeraziła, ale książka.. byc może bedzie ciekawa Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lunoliel
Szalona pisarka



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 449
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 15:59, 13 Paź 2010    Temat postu:

troche zmienili okładkę, wygląda lepiej, ale te zoelone oko chyba grafikowi coś nie wyszło



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnesja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 3931
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:08, 13 Paź 2010    Temat postu:

nie!! nie nie nie nie nie!!!!!! ta jest 100 razy gorsza. o boże te kolory i te usta..... o ludzie ;/ nienawidzę Ambera, szczerze to najgorsze wydawnictwo z najgorszymi grafikami na świecie! zawsze muszą zmienić okładkę na jeszcze gorszą! i po co narzekałam? o matko, o matko...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Naikari
Książniczka



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 665
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:24, 13 Paź 2010    Temat postu:

Zgadzam się. Okładka jeszcze gorsza niż była. Całe szczęście, że i tak nie zamierzałam kupować tej książki, bo byłabym 'trochę' wkurzona... xd

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnesja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 3931
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:34, 13 Paź 2010    Temat postu:

okropne kolory, te usta i wgl... nieeeee, po co to zmieniali?? a chciałam tę książkę kupić... Sad buuu

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Silje
Wyjadacz kartek



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 4795
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw 10:21, 14 Paź 2010    Temat postu:

Okładka prawie wcale się nie różni od starej wersji, po prostu twarz trochę mniejsza.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
booki
Angel of books



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1920
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z wyobraźni...

PostWysłany: Czw 11:25, 04 Lis 2010    Temat postu:

Chyba będzie fajna, na pewno przeczytam, a może nawet kupię xD

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnesja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 3931
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:24, 05 Lis 2010    Temat postu:

troszkę mi się już przejadło gadanie typu "miłość albo moc" ;/.
Ale z ciekawości chyba jednak sięgnę. Na okładkę patrzeć nie będę ;/.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tear
Szalona pisarka



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 287
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stąd :)

PostWysłany: Czw 15:39, 18 Lis 2010    Temat postu:

W pierwszym odruchu jak popatrzyłam na okładkę, to myślałam, że to jakiś troll. Razz Chodzi mi o to, że przez włosy nos wydał się trochę pomarszczony i oczy mniejsze, więc się przestraszyłam jak nie wiem.
Co do książki, może zdobędę ją jutro. Bardzo chcę przeczytać, bo naprawdę lubię książki p. Smith Smile Tylko chciałabym, żeby było coś nowego, bo nudzi mnie już coś w stylu "miłość albo śmierć" czy kiedy dziewczyna musi wybrać pomiędzy dwoma chłopakami. Ale skoro tu główna bohaterka jest czarownicą... Już mi się podoba.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
booki
Angel of books



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1920
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z wyobraźni...

PostWysłany: Czw 17:07, 18 Lis 2010    Temat postu:

Po pierwsze dziewczyna, czyli głóna bohaterka nie musi wybierać między dwoma chłopakami. Smile A co do książki, to jestem mile zaskoczona, gdyż bałam się trochę, że będzie to prawie to samo co Wizje w mroku tej autorki. Książka jest bardzo ciekawa, wciągjąca. Bardzo podobało mi się, że główna bohaterka jest czarownicą, gdyż jest to mój ulubiony temat w książkach Smile

Książka opowiada o nastoletniej Cassie, która zamiast wrócić do odmu z wakacji, na których spotyka tajemniczego przystojniaka Wink i którego już nigdy nie ma nadzei zobaczyć, musi jechać do babci, która ponoć choroju i która była kiedyś w wwielkim sporze z jej mamą. Gdy przyjeżdża do New Salem, przez przypadek podsłuchuje pewną rozmowę i popada w konflikt, a raczej nawet gorzej z dziewczynami, których wszyscy w szkole się boję. To ciągnie za sobą inne wydarzenia i jej los później się zmienia.

Książka nie nudzi, bardzo szybko się czyta. A ja osobiście ją wszystkim polecam Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnesja
Zatracona w świecie książek



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 3931
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:32, 19 Lis 2010    Temat postu:

booki napisał:
Po pierwsze dziewczyna, czyli głóna bohaterka nie musi wybierać między dwoma chłopakami. Smile A co do książki, to jestem mile zaskoczona, gdyż bałam się trochę, że będzie to prawie to samo co Wizje w mroku tej autorki.


Właśnie ja też się obawiam i wielkie ufff na wieść, że nie ma miłosnego trójkącika Wink. Ale uważam że na tę ilość stron to trochę przesadzili z ceną ;/. Nie jestem przekonana czy kupić...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
booki
Angel of books



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1920
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z wyobraźni...

PostWysłany: Pią 22:00, 19 Lis 2010    Temat postu:

według mnie kupić warto, a przeczytać tym bardziej Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@lma
Zaczytana



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 3177
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z opolskiego - Głubczyce

PostWysłany: Pon 22:51, 22 Lis 2010    Temat postu:

Mały nius:
"Stacja CW ma w planach przeniesienie na ekrany w postaci serialu książek składających się na cykl Tajemny Krąg (The Secret Circle), autorstwa L. J. Smith - tej samej, która napisała bardzo ciepło przyjęte Pamiętniki Wampirów."

A tu jeszcze po ang: Wink
"On October 28, 2010 L.J. Smith announced that the series has been optioned for a TV series by The CW. On November 3rd, 2010 Kristen Dos Santos reported that the Secret Circle TV series would be a midseason replacement for the sophomore CW series, Life Unexpected (according to her CW insiders).[1]

According to Dos Santos, the series will be produced/written by Elizabeth Craft and Sarah Fain, who have both worked on The Vampire Diaries and Angel."

Zapowiada się arcyciekawie... w końcu serial o czarownicach Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tear
Szalona pisarka



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 287
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stąd :)

PostWysłany: Wto 15:48, 30 Lis 2010    Temat postu:

Okej, przeczytałam i... książka fantastyczna!! Swoją drogą uwielbiam czarownice, więc to jeszcze podwyższyło moją opinię. W każdym calu książka była tak samo wciągająca, a skończyła się w takim momencie, że normalnie nie wytrzymam- mam nadzieję, że wydawnictwo pospieszy się z wydaniem drugiej części, bo ja tu zwariuję! Książka co prawda okazała się być cieńsza, niż się spodziewałam, więc musiałam ją sobie serwować "na raty", żeby nie było tak, że przeczytałam ją w ciągu kilku godzin- zawsze mam wtedy niedosyt. Ale momentami miałam problem, żeby się od niej oderwać, jak np. wczoraj wieczorem. A nauka czekała od 18.00 do 23.00. I się nie doczekała. Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Silje
Wyjadacz kartek



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 4795
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto 10:21, 04 Sty 2011    Temat postu:

Początek książki mnie nie zachwycił. W zasadzie nie wiadomo o co chodzi, poza tym wszystko wydawało mi się strasznie głupie. Nagle dziewczyna będąca na wakacjach, która widzi na plaży obcego chłopaka zaczyna go uważać za najważniejszego mężczyznę w swoim życiu. A chwilę później okazuje się, że nie wraca do domu, tylko wraz z matką zamieszka u babci.
Pierwsze dni w nowej szkole też nie są dla Cassie – głównej bohaterki różowe. Jest nękana i gnębiona przez szkolną bandę.

Jeśli ktoś nie lubi stylu pani Smith, to obawiam się, że może nie przebrnąć przez początek, ponieważ mniej więcej połowa pierwszej części („Inicjajca”) nie jest ciekawa, a przede wszystkim jest też takie uproszczenie wszystkiego, bardzo charakterystyczne dla Smith. Życie bohaterki się diametralnie zmienia, dowiaduje się o rzeczach kompletnie nie z tego świata, mówi „acha” i żyje dalej. Wszystko to było bardzo naiwne.
Co mi się jeszcze bardzo nie podoba, to koncepcja czarów w tej książce. Czary polegają na wypowiedzeniu wymyślonego na poczekaniu wzniosłego, a jednocześnie głupiego wierszyka (koniecznie rymowanego!) i już! (Coś w stylu „Jeśli zdradzę X, to niech ogień spali moje ciało, a woda zaleje mój grób… - tylko oczywiście rymowane). Poza tym odebrałam wrażenie, że te czarownice kompletnie nic nie potrafią; kilka eliksirów na zdrową cerę, sztuczka z samoczynnym zapaleniem zapałki albo potrafią dobierać kolory kryształów biżuterii, żeby wpływały np. na miłość, szczęście, zdrowie i takie tam. Kompletnie brak tu przede wszystkim jakiejś silnej magii, ale też zwykłych zaklęć do użytku codziennego, które tak mnie zachwyciły w Harrym Potterze. Tutaj cała magia ogranicza się do eliksirów, kamieni, wróżb i bardzo niezidentyfikowanego przywoływania żywiołów. To ostatnie kojarzyło mi się z „Naznaczoną”; te wszystkie rytuały były praktycznie identyczne.

Zaczęłam od wad, może niepotrzebnie, bo książka naprawdę mi się podobała. Wink
Ogromnym plusem jest nawiązanie całej akcji do XVII-wiecznych procesów o czary w Salem. Bohaterowie mieszkają w New Salem i są bezpośrednimi potomkami prawdziwych czarownic z tej miejscowości. Jest bardzo dużo wątków nawiązujących do tej właśnie historii i są one naprawdę niezwykle ciekawe.
Kolejnym ogromnym plusem jest to, że cała książka oparta jest na konwencji kryminału; mamy zabójstwa, a później dochodzenie do prawdy; szukanie winnych, motywów itd. Zrobione jest to naprawdę bardzo dobrze, bo podejrzewam każdego po kolei, a jednocześnie nie mam pojęcia, kto za tym wszystkim stoi. Very Happy Bywają też momenty naprawdę straszne, przy których czytaniu przechodzą ciarki po plecach.
No i to co najważniejsze: akcja, od której nie można się oderwać. Zwłaszcza druga część była niesamowita; nie mogłam się oderwać nawet na minutę, tak bardzo chciałam się dowiedzieć co będzie dalej.
Ja osobiście na plus zaliczam także motyw nowej szkoły, do której zaczyna uczęszczać bohaterka; strasznie lubię tą tematykę.
Co do bohaterów, to polubiłam Cassie, ale moją faworytką jest Faye. Very Happy Super dziewczyna; z charakterem, niebezpieczna i okrutna, ach! Prawie się w niej zakochałam! Razz Poza tym to główna antagonistka Diany, na której widok chce mi się rzygać – taka idealna, piękna i dobra – bardzo nie lubię takich bohaterów.

Księga I oraz Księga II to oczywiście nierozerwalna całość; zła jestem na polskiego wydawcę, że postanowił wydać je osobno, bo „Zakładniczka” kończy się praktycznie w pół zdania i naturalnym odruchem było odwrócenie strony i czytanie dalej. A dalej niestety nic już nie było. Crying or Very sad
Z ogromną niecierpliwością czekam na Księgę II, jestem pewna, że będzie jeszcze lepsza niż „Zakładniczka” no i co najważniejsze – wreszcie wszystko zostanie wyjaśnione, a tajemnic, zagadek i niejasności jest naprawdę mnóstwo!
Na koniec dodam jeszcze, że ktoś, kto wymyślił opis znajdujący się na okładce jest kompletnym idiotą, kompletnie nie ma on nic wspólnego z powieścią, dlatego się nim nie sugerujcie. Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Silje dnia Wto 10:26, 04 Sty 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rosemary
Wpatrzona w książki



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 2637
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 20:27, 04 Sty 2011    Temat postu:

Silje świetna recenzja, naprawdę. Dostałam tę książkę na Gwiazdkę i teraz mnie strasznie do niej zachęciłaś, już nie mogę się doczekać kiedy ją zacznę Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sujeczka
Adminka



Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 25915
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:38, 04 Sty 2011    Temat postu:

Świetna recenzja Silje Very Happy
Nie żałuję, że zamówiłam tę książkę Wink Teraz tylko muszę poczekać aż do mnie przyjdzie... Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum o książkach nie tylko dla nastolatek Strona Główna -> Książki L. J. Smith / Tajemny Krąg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island